Зустріч з Boris CZERNY

Стосунки між євреями України та українцями були позначені епізодами жорстокості, яка досягла найвищого напруження під час знищення єврейського населення Центральної Європи під час другої світової війни.
Тим не менше, було б помилкою зводити зв’язки, що склалися між цими двома народами, до однієї жорстокості. Музика, література, живопис та, навіть, вживання певних слів свідчать про близькість, що утворилася між цими народами з плином часу.
Це багате на конфлікти співіснування найчастіше розглядається односторонньо, з точки зору або українців, або євреїв, і дуже рідко враховуються обидві. Борис Черний представляє існуючий між євреями та українцями діалог, звертаючись до спільних карпатських джерел єврейського та українського фольклору.

Борис Черний (нар. у 1961 р.) викладає російську літературу та цивілізацію в університеті м. Кан, де він керує відділенням слов’янських мов. Спеціалізується на дослідженні різних аспектів єврейської історії та культури в Росії та в Україні. Нещодавно у видавництві PETRA вийшла друком його книга “Єврейські та українські казки та оповідки гуцульського краю”.

 

Поділитися: