Frédéric Lamantia. Концерт органної музики "Французькі співи органу"

            Фредерік Ламансья, Музикант, піаніст, органіст в Головному Храмі в м. Ліон (Франція), кандидат наук у сфері культурної георгафія, викладач.

            Після закінчення національної регіональної консерваторії у м Ліоні, у 1991 Фредерік Ламансья став титулярним органістом Головного Храму м. Ліон (Grand Temple de Lyon), одного з основних національних історичних пам'яток Франції (архітектор Гаспар Андре). Також є органістом у мерії м. Віллербан (єдина мерія у Франції з органом в залі для проведення церемоній одруження).

            З метою залучення різноманітної публіки і популяризації органної музики, Фредерік Ламансья працює над створенням оригінального репертуару для органу (інтерпретація на органі французьких естрадних та популярних пісень і мелодій, музики з фільмів і мюзиклів, озвучка німих фільмів, спільні проекти зі співаками й музикантами, в т .ч. концертні дуети орган і волинка, орган і ударні установки).

            У співробітництві с Фундацією Брель, у 2013 році, Фредерік Ламансья випустив альбом Voici, пісні видатного франкомовного шансоньє Жака Бреля на органі, що стало знаковою подією в музичному просторі. За словами доньки видатного співака, Франс Брель, цей диск це нова можливість для публіки відкрити знову пісні її батька, зберігаючи при цьому особисті спогади та емоції, пов'язані з його творчим шляхом.

            Сьогодні концерти Пісні Ж. Бреля на органі та інших французьких видатних співаків, таких як Едіт Піаф, Жорж Брасенс, Барбара, Жан Ферра та ін,, звучать по всій Франції, Бельгії та Нідерландах.

            Кандидат наук у сфері культурної географії (наукова робота на тему «Географія оперного мистецтва»), Фредерік Ламансья читає лекції на факультетах Туризму, Гуманітарних Наук і Права в декількох ВНЗ Ліона, серед яких університет Ліон 2 ім. Люм'єр, а також Бізнес Школи. Він також є викладачем і координатором спільної франко - української Магістерської програми «Туризм, культурна спадщина, дозвілля» (Харківський національний економічний університет ім. Семена Кузнеця та Університет Ліон 2 ім. Люм'єр). В рамках програми, Фредерик Ламансья працює зі студентами над тематиками культурної матеріальної та нематеріальної спадщини.

 

Поділитися: