Фотовиставка "Цигани" 19 квітня о 15:00

Повна програма "Французької весни" у Рівному

Цигани - народ Європи. Фотовиставка Клода і Марі-Жозе Карре
 
19 квітня о 15:00
Кав'ярня "Кофеїн", вул. Соборна, 1
Вхід вільний

Серія портретів з повсякденного складного життя ромів Словаччини, Румунії та Угорщини.

Ці фото буквально загорнуті в м'яке світло, що розкриває їх з естетичного та документального ракурсу. Вони не просто претендують на  витвори мистецтва, вони говорять і скажуть все самі за себе. Це дорожні нотатки, які ви відкриваєте, щоб дещо дізнатись, а іноді, щоб зрозуміти. Ці світлини є  справжньою красою за своїм змістом, кутом зору, поєднанням, особливим баченням природи і людей. Сім'я займає центральне місце у роботі фотографів, неважливо, йдеться про повсякденність, інтимні портрети або групові сцени. Погляди персонажів на цих фотографіях відображають то невинність, то цікавість, то гордість тих, хто не має нічого, окрім своїх звичаїв, то меланхолію тих, кого доля залишила осторонь.

Без крикливості чи нездорової цікавості, ці фото відображають свого роду взаємне приборкання, що виникло через неодноразове тривале смиренне перебування фотографів серед ромів в країнах Центральної та Східної Європи. 

Фотографи

Клод і Марі-Жозе Карре живуть і працюють у французькій провінції Бретань. Вони займаються, в першу чергу, зйомкою пейзажів і репортажів. З 1984 року митці почали подорожувати дорогами Східної Європи між Чехословаччиною, Югославією, Угорщиною, Румунією, Молдовою та Україною.

В цих подорожах у Клода та Марі-Жозе зароджується прив’язаність до цих країн та до їхніх культур, вони усвідомлюють і відчувають людяність, розум і скромність цих народів. Як фотографи, вони взяли на себе довготривале відповідальне зобов'язання перед ромами у Словаччині, Угорщині та Румунії. Сьогоднішня мандрівка привела їх до України, на Закарпаття, щоб познайомитися з новими людьми та відшукати нових друзів.

Їхні фотографії можна знайти у державних і приватних колекціях, а їхні виставки регулярно проходять у Франції та за її межами.

Поділитися: